Bezpłatny webinar
20 listopada - godz: 18:45

Jakie błędy mają umowy kredytów hipotecznych i powodują to, że raty kredytu stale rosną i jak możesz wyeliminować wskaźnik WIBOR? 

  • Jakie zarzuty są zasadne w przypadku kredytów oprocentowanych w oparciu o wskaźnik referencyjny WIBOR?
  • Niepodporządkowanie się banków oraz administratora stawki WIBOR pod unijne rozporządzenie BMR i skutki na ważność umowy
  • Jak eliminacja wskaźnika WIBOR wpływa na obniżenie salda kredytu oraz płaconej raty
  • Wady metody oraz sposobu ustalania WIBOR i jej wpływ na ważność klauzuli zmiennego oprocentowania
  • Jednostronne kształtowanie poziomu oprocentowania jako podstawa do unieważniania umowy
  • Orzecznictwo w sprawach kredytów złotowych
  • Jak zweryfikować czy kancelaria przygotuje solidny pozew w którym szansa wygranej ocenić można jako wysoka?

Webinar poprowadzi:

Krzysztof Szymański

Swoją przygodę z finansami rozpoczynałem w 2005 roku jako daytrader na rynkach międzynarodowych takich jak NYSY czy NASAQ. Później zostałem branch megnagerem – zarządzałem i szkoliłem grupę daytraderów. Już wtedy zauważyłem, że rynek nie jest równy dla każdego i nie każdy ma równe szanse na nim zarobić. Na przełomie 2006/2007 postanowiłem, że chce zostać doradcą finansowym, (tak się mówiło w tych latach na osoby, które pomagały w wyborze i wszystkich formalnościach przy kredycie hipotecznym oraz pomagały ulokować pieniądze.) Wierzyłem w to, że praca doradcy to rzeczywiście doradzanie. O tyle ile w przypadku kredytów hipotecznych, doradcy rzeczywiście starali się znaleźć najlepszą ofertę, to przy inwestycjach zarząd firm naciskał na sprzedaż produktów, które nie były najlepsze dla klientów. Byłem na początku tej profesji w Polsce i na tamten czas mało było regulacji, które ograniczały ten rynek, wskutek czego dziś banki i instytucje finansowe muszą zapłacić za wiele nieprawidłowości, które dotychczas popełniły. Przez lata wierzyłem, że wszystko jest zgodne z prawem ale od około 4 lat zacząłem bliżej się przyglądać produktom finansowym i spojrzałem na nie z zupełnie innej perspektywy. Dziś wiem, że sektor finansowy popełnił wiele błędów.